Põrandate õlitamine

 

Puit või parketpõrand ei ole midagi sellist, mida vaiba alla peita, vaid oluline ruumi kujunduselement. Õlitatud põrand jätab naturaalse ja ja kauni mulje. Kvaliteetselt teostatud õlitamine suurendab põrandakatte kasutusiga, lisaks hõlbustab ka pidevat hoolduspuhastamist.

Hästi teostatud põrandate õlitamine garanteerib põranda pikaaealisuse

Kvaliteetne parkett või puupõranda õlitamine ei ole väga lihtne töö, aga tegemist on investeeringuga, mis end ajaga tagasi teenib. Erinevalt lakist, mis on aldis mehaanilistele deformatsioonidele, on õlitamine kestlikum ja naturaalsem põranda viimistlusviis.

Parkett või laudpõranda õlitamisel on paar olulist eelist:

  • välimus
  • keskkonnasõbralikkus
  • hilisem hooldamine.

Esiteks välimus. Põranda õlitamine loob visuaalselt naturaalse välimuse, säilitades ja tuues esile puidu loomuliku mustri. Naturaalsus ja looduslähedus on väärtused omaette ja kvaliteetselt teostatud viimistlus aitavad seda esile tuua.

Põrandatele mõeldud õlid on enamasti looduslikud. Seega ei kaasne selle viimistlusviisiga näiteks ebameeldivat lõhnareostust, sobides seega ideaalselt ka inimestele, kes on tundlikud erinevatele kemikaalidele.

Hooldussõbralikkus. Kuna õli on naturaalne viimistlusvahend, ei nõua hilisem korduv viimistlemine suuremahulist mehhaanilist või keemilist puhastusprotsessi. Puitpõranda õlitamine  kaitseb puitu – õli imendub pooridesse, kaitstes seda niiskuse ja mustuse imendumise eest. Regulaarne hooldusõlitamine aitab vähendada puhastamisega seonduvaid kulutusi.

Olgu puit või parkettpõrand, kvaliteetselt teostatud õlitamine aitab pikendada põranda ekspluatatsiooniperioodi. Selle asemel, et vahetada välja parkett või laudpõrand, on võimalik professionaalselt teostatud eelviimistluse ja õlitamise käigus anda sellele uus ja kvaliteetsem välimus.